Kocioł dwupaliwowy, hybrydowy na pellet i drewno KIPI MPM Wood Pell 14 kW sterownik ECOTOUCH 860
Opis
MPM Wood Pell kocioł kompaktowy, dwupaliwowy, hybrydowy na pelet i drewno 14kW z zasobnikiem na pellet 50x65x120 i sterownikiem dotykowym ECOTOUCH 860 .
Kocioł MPM Wood Pell spełnia wymagania programu CZYSTE POWIETRZE i został umieszczony na Liście Zielonych Urządzeń i Materiałów (ZUM)
MPM Wood Pell to urządzenie przystosowane do spalania dwóch paliw pelletu oraz drewna. Kocioł posiada dwa certyfikaty ECODESIGN zarówno na pellet, jak i drewno. Zakres mocy urządzenia od 4 kW do 14 kW.
Aukcja dotyczy zestawu:
- Kocioł Wood PEll 14 kW
- Palnik Kipi 16kW
- Podajnik pelletu o długości ok 2m
- Zasobnik na pellet wym. 50x65x120
- Sterownik dotykowy ECOTOUCH 860
Kocioł MPM Wood Pell spala pellet w sposób automatyczny. Posiada: dotykowy sterownik, wyposażenie w samoczyszczący palnik z obrotową komorą spalania marki KIPI, obsługa pracy pomp czy zaworów instalacji C.O. i C.W.U. Paliwo zastępcze to polana drzewa liściastego spalane w procesie zgazowywania paliwa, po przejściu kotła w pracę z załadunkiem ręcznym ( zmiania trybu z automatycznego na ręczny i odwrotnie odbywa się w sposób ręczny).
Kocioł MPM Wood Pell jest urządzeniem o nowoczesnej konstrukcji. Przystosowanym do spalania paliw stałych, biomasa w postaci granulatu drzewnego – pellet. Kocioł wyposażonym w układ automatycznego podawania paliwa (palnik z obrotową komorą spalania) do komory w której odbywa się spalanie pelletu. Pellet do komory palnika dostarczany jest za pomocą podajnika składającego się z rury nierdzewnej z wizjerem zapewniającym kontrolę pracy podajnika, w której umieszczona jest spirala bezrdzeniowa transportująca pellet z zasobnika do palnika, gdzie dawka paliwa transportowana jest podajnikiem ślimakowym do komory spalania. Po przetransportowaniu odpowiedniej ilości pelletu następuje jego zapłon poprzez zapalarkę (grzałka elektryczna). Po zapłonie palnik przechodzi w tryb pracy automatycznej. Zasobnik z palnikiem połączony jest poprzez rurę „spiro”. Taki rozwiązanie zapewnia ochronę przed niekontrolowanym cofnięciem się płomienia do zasobnika. Praca palnika odbywa się automatycznie i nie wymaga nadzoru. Zastosowanie w palniku obrotowej komory spalania uniemożliwia przywieranie części żużlu powstającego podczas procesu spalania do tej komory. Poprzez cykliczny obrót popiół powstający w końcowej fazie przesuwany jest do przodu komory spalania w wyniku czego zostaje on usunięty z komory po czym opada do popielnika. W czasie przepływu przez wymiennik kotła spaliny oddając ciepło ulegają wychłodzeniu i usuwane są przez stalowy czopuch. Częstotliwość oraz wielkość dawki paliwa oraz strumień objętości powietrza potrzebny do prawidłowego spalania regulowany jest automatycznie przez sterownik elektroniczny. Zamontowany jest on na górze kotła, poprzez odczyty danych z czujników temperatury kontroluje pracę podajnika, wentylatora, pomp C.O. oraz C.W.U. i innych urządzeń regulacyjnych. Regulator wyposażony jest w czujnik kontroli temperatury oraz ogranicznik temperatury bezpieczeństwa, który powoduje odcięcie zasilania elektrycznego do wentylatora i motoreduktora podajnika w przypadku wzrostu temperatury wody w kotle powyżej 95°C. Paliwo zastępcze to polana drzewa liściastego (buk lub brzoza )spalane w procesie zgazowywania paliwa, po przejściu kotła w pracę z załadunkiem ręcznym*. Kocioł posiada budowę, która ma wyszczególnione osobne komory, w jednej zachodzi proces odgazowania paliwa (produkcja gazu palnego), w drugiej - ceramicznej, następuje spalanie gazów. Kocioł powinien pracować w połączeniu ze zbiornikiem buforowym.
Kocioł wyposażony jest w palnik obrotowy KIPI 16KW
Zalety palnika Kipi:
- opatentowany system spalania opału
- obrotowa komora paleniskowa i nadmuchowa gwarantuje brak spieków i prawie całkowite spalenie opału
- dzięki specjalnej budowie w palniku dochodzi do zawirowania płomienia
- palnik pracuje w trybie ciągłym, nie zapycha się
- jest całkowicie SAMOCZYSZCZĄCY
- posiada automatyczną zapalarkę
Najlepszy pellet do palnika powinien mieć średnicę od 6 do 8 mm, długość od 5 do 30 mm, o maksymalnej zawartości popiołu do 2 %. W palniku można również spalać pellet o gorszej jakości (np. z łusek słonecznika) oraz agro-pelletu (np. pelletu ze słomy rzepakowej).
STEROWNIK ecoTOUCH 860
Sterownik ecoTouch 860 kontroluje proces spalania w kotłach na pellet. Jest przystosowany do obsługi energooszczędnych pomp elektronicznych, obiegu CO i CWU oraz obiegów mieszaczowych. Wysoki komfort użytkowania zapewnia dotykowy wyświetlacz oraz współpraca ze zdalnym sterowaniem i modułem internetowym oraz aplikacją co pozwala na zarządzanie całym systemem grzewczym on-line.
Regulator ecoTOUCH 860 jest urządzeniem przeznaczonym do sterowania pracą kotła z automatycznym podawaniem paliwa stałego z zapalarką. Detekcja płomienia następuje z wykorzystaniem optycznego czujnika jasności płomienia.
Może sterować pracą obiegu ciepłej wody użytkowej, a także pracą regulowanych obiegów grzewczych, mieszaczowych po podłączeniu dodatkowego modułu B. Temperaturę zadaną obiegów grzewczych można zadawać na podstawie wskazań czujnika pogodowego. Możliwość współpracy z termostatami pokojowymi sprzyja utrzymywaniu temperatury komfortu w ogrzewanych pomieszczeniach. Regulator posiada możliwość współpracy z dodatkowym panelem pokojowym ecoSTER TOUCH umieszczonym w pomieszczeniach mieszkalnych, z modułem sondy λ oraz dodatkowymi modułami B, C i modułem internetowym ecoNET300.
Regulator może być użytkowany w obrębie gospodarstwa domowego i podobnego oraz w budynkach lekko uprzemysłowionych.
Kocioł MPM Wood Pell wyposażony jest w wygodne, duże drzwiczki załadowcze wyposażone w palnik pelletowy, w przedniej części posiada również drzwiczki rozpalania i popielnikowe. Innowacje stanowi wprowadzenie systemu oddymiania komory załadowczej, kanału oddymiającego kotła oraz metody wymuszania ciągu spalin, który zapobiegaj wydostaniu się dymu do pomieszczenia kotłowni podczas dokładania opału. W części górnej kotła, pod klapą obudowy, umiejscowiona jest wyczystka dająca dostęp do wszystkich kanałów wymiennika ciepła oraz dyszy ceramicznej. W wyczystce górnej znajduje się wizjer płomienia. W obydwu bocznych ścianach kotła znajduje się wyczystka, służąca do usuwania zanieczyszczeń powstałych w procesie spalania. Kocioł w wersji standardowej przystosowany jest do pracy z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza, regulowanego przy użyciu mechanicznego miarkownika ciągu. W górnej części kotła znajduje się mufa miarkownika ciągu, zaworu bezpieczeństwa oraz termometr. W tylnej ścianie umiejscowiona jest mufa wody zasilającej i powrotnej, mufa zaworu termostatycznego DBV oraz mufa zaworu spustowego. Gorące spaliny oddają swoje ciepło, przechodząc przez stalowy wymiennik ciepła stanowiący system pionowych kanałów konwekcyjnych, gdzie ulegają schłodzeniu. Ochłodzone spaliny opuszczają kocioł przez stalowy czopuch, połączony z przewodem kominowym znajdujący się w tylnej części kotła. Wymiennik ciepła w całości izolowany jest wełną mineralną o grubości 40 mm
1. Stopki kotła 2. Izolacja termiczna kotła 3. Wyczystka boczna 4. Mufa wody powrotnej i zaworu spustowego 5. Kanał podgrzewania i regulacji dopływu powietrza wtórnego nr 1 6. Kanał podgrzewania i regulacji dopływu powietrza wtórnego nr 2 7. Wloty powietrza wtórnego do komory spalania 8. Kanał spalinowy 9. Płaszcz wodny kotła 10. Czopuch 11. Mufa wody zasilającej 12. Klapka krótkiego obiegu spalin 13. Pokrywa wyczystki górnej kotła 14. Dodatkowa izolacja kotła- płyta z wermikulitu 15. Wizjer płomienia 16. Izolacja termiczna kotła 17. Termometr 18. Sterownik 19. Mufa miarkownika ciągu 20. Kanał oddymiający (system) 21. Drzwiczki załadunkowe boczne 22. Palnik pelletowy 23. Komora załadowcza 24. Ceramiczny palnik wirowy (komora spalania) 25. Przegroda z powietrzem wtórnym nr 1 26. Drzwiczki rozpalania 27. Miejsce przeznaczone do rozpalania kotła 28. Ruchomy ruszt żeliwny 29. Drzwiczki popielnika 30. Klapka dopływu powietrza 31. Komora popielnika 32. Stopki regulacyjne 33. Zasobnik na pellet 34. Podajnik pelletu 35. Pokrywa zasobnika na pellet 36. Pokrywa wyczystki górne 37. Przełącznik ciągu 38. Dźwignia rusztu ruchomego
WYMIARY KOTŁA:
DANE TECHNICZNE KOTŁA:
Schematy przykładowych podłączeń kotła do instalacji hydraulicznej :
Kupuj w sprawdzonej, serwisującej swoje produkty firmie!
Instalujemy, projektujemy, doradzamy w tego typu instalacjach.
ZAPRASZAMY